اندازه گیری روغن جانشین کره کاکائو (روغن پالم)

اندازه گیری روغن جانشین کره کاکائو (روغن پالم)

اندازه گیری روغن جانشین کره کاکائو (روغن پالم) براساس استانداردهای ملی و بین المللی در آزمایشگاه برتر معیار دانش پارس انجام می شود. شکلات فرآورده ای است که باید در تهیه آن از کره کاکائو استفاده شود.کره کاکائو نوعی روغن گیاهی است که طی چندین مرحله فرآیند از دانه کاکائو استخراج می شود. گاهی اوقات تشخیص شکلات  مرغوب با انواع بی‌کیفیت، از ظاهر محصول مشخص نیست و تنها راه تشخیص آن از طریق آنالیزهای آزمایشگاهی میسر است. تولید شکلات با کره کاکائو فرآیند پیچیده و ظریفی است که مستلزم تکنولوژی و دانش فنی است.

جایگزین های کره کاکائو

در تولید صنعتی شکلات، معمولا” روغن هاي جایگزین به جاي کره خالص کاکائو به کار می روند. دلیل این امر قیمت بالاي کره کاکائو نسبت به روغن هاي گیاهی دیگر است .تا كنون سه جايگزين براي كره كاكائو يافت شده است كه عبارتند از: روغن جانشين كره كاكائو برپايه لوريك با نام CBS ،  روغن جايگزين كره كاكائو يك روغن هيدروژنه با نام CBR و روغن مشابه كره كاكائو با نام CBE كه عمومأ تركيبي است از اسيد استئاريك غني شده با روغنهاي مناطق حاره و كمي روغن پالم فراكسيونه.

روغن جانشين كره کاکائو بر مبناي لوريك C.B.S) Cocoa Butter Substiute ) روغني است كه پايه آن روغن هاي نارگيل، هسته پالم و يا هر دو باشد. این روغن ها توسط تکنولوژي فراکسیون تولید می شوند و عموما جایگزین کره کاکائو در شکلات هاي قالبی و روکشی می گردند. هنگام تهیه شکلات حتما باید به قسمت مواد متشکله آن توجه نمایید و با دیدن کلمه CBS  یا روغن جانشین کره کاکائو بدانید که در این فرآورده  از مشتقاتی استفاده شده است که شاید برای سلامتی مضر باشد.

تاییدیه های آزمایشگاه معیار دانش پارس

ما در آزمایشگاه معیاردانش پارس با تهیه ماده مرجع جانشین کره کاکائو (روغن پالم) میزان این ماده مضر را براساس استانداردهای ملی و بین المللی در کاکائو و فرآورده های آن اندازه گیری می نمایم.

آزمایشگاه معیار دانش پارس دارای تخصص بالا در زمینه آزمون فرآورده های غذایی است. ما با ارائه نتایج معتبر در خدمت صنایع غذایی کشور و مصرف کنندگان نهایی هستیم. در حال حاضر آزمون های کاکائو و فرآورده های آن در  آزمایشگاه معیار با استفاده از روش های تایید شده و معتبر براساس استانداردهای معتبر ملی و بین المللی انجام می شود.

آزمایشگاه معیار دانش پارس دارای تاییدیه های معتبر ملی و استانی نظیر:

گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه براساس استانداردISO/IEC 17025  از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران
تاییدیه آزمایشگاه همکار اداره کل دامپزشکی استان اصفهان
تاییدیه آزمایشگاه همکار استانی
پروانه بهره برداری آزمایشگاه مجاز از سازمان غذا و دارو و … است.

ارتباط با ما، جهت درخواست آزمون

ساعت 8:00 الی 15:15  |  شماره تماس: 03195024088

پذیرش: داخلی 101، 122، 123، 124 |مدیر کنترل کیفیت: داخلی 102

ارسال ایمیل درخواست آزمون: info@meyardanesh.com