نحوه تشخیص ژل رویال اصل از تقلبی چگونه می باشد؟

تعیین اصالت ژل رویال

ژل رویال از محصولات زنبورعسل و یک ماده شیری رنگ است که زنبور ملکه از آن بعنوان غذا استفاده می کند.  ژل رویال یک ماده بسیار قوی، محدود و با قیمت بالا می باشد. با توجه به خواص بیولوژیکی استثنایی ژل رویال امروزه در بسیاری از صنایع ازجمله صنایع دارویی، صنایع غذایی و آرایشی و بهداشتی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجایکه تولید داخلی به تنهایی برای پاسخگویی به تقاضای داخلی کافی نیست، واردات از سایر کشورهای تولید کننده در مقیاس های بزرگ صورت می گیرد که همین امر باعث شده است نمونه های تقلبی فراوانی از ژل رویال وارد بازار شود.

بنابراین این نگرانی وجود دارد که ژل رویال که به دست تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نهایی می رسد اصل است یا تقلبی؟

چطور می توان کیفیت و اصالت ژل رویال را تعیین کرد؟

برای پاسخ به این سوالات باید گفت بعضی از خواص فیزیکی و ظاهری وجود دارد که با آن ها می توان ژل رویال اصل را شناخت از جمله :

۱- رنگ سفید مایل به زرد کمرنگ
۲- انحلال در آب
۳- طعم و بوی تند و زننده
۴- خشک شدن روی پوست
۵- حالت اسیدی

تعین اصالت ژل رویال

شما کاربر محترم می توانید برای آگاهی بیشتر درباره ی (آنالیز ژل رویال) اصالت ژل رویال و همچنین تشخیص اصل بودن و تقلبی نبودن ژل رویال یک مقاله ی مرتبط با عنوان اجزای اصلی ژل رویال را مطالعه بفرمائید.
اما مطمئن ترین راه تشخیص ژل رویال اصل، آنالیز آزمایشگاهی آن می باشد.
ژل رویال شامل  طیف گسترده‌ای از ترکیبات شیمیایی از قبیل اسیدهای آمینه، کربوهیدرات ها، چربی ها، ویتامین ها، مواد معدنی و یک ترکیب مشخص ومنحصر به فرد به نام،  اسید چرب ۱۰- هیدروکسی- ۲- دسنوئیک اسید  (10h-hydroxy-2-decenoic acid or 10-HDA ) تشکیل شده است که تنها  در ژل رویال  یافت می شود، بنابراین این ماده بعنوان شاخصی برای ارزیابی ژل رویال خالص و اصل به شمار می‌رود.

شناسایی حضور ماده HDA-10  در ژل رویال در آزمایشگاه معیار دانش پارس  بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی به عنوان یکی از معدود آزمایشگاه های کشور که آنالیزهای مربوط به تعیین اصالت ژل رویال را انجام می دهند، صورت می گیرد.

ارتباط با ما، جهت درخواست آزمون

ساعت 8:00 الی 15:15  |  شماره تماس: 03195024088

پذیرش: داخلی 101، 122، 123، 124 |مدیر کنترل کیفیت: داخلی 102

ارسال ایمیل درخواست آزمون: info@meyardanesh.com