اندازه گیری دی اکسان در شامپو

اندازه گیری دی اکسان

اندازه گیری دی اکسان در شامپو و سایر فرآورده های آرایشی و بهداشتی و شوینده ها

در ترکیب مواد آرایشی بهداشتی موادی به کار می رود که جزو سورفکتانت یا دترجنت ها هستند. این مواد در ترکیب بسیاری از مواد از جمله شامپو، شوینده ها و لوسیون ها استفاده می شود. طی فرآیند تولید برخی از این محصولات واکنشی انجام می شود که به آن اتوکلسیلیه شدن می گویند.

اتوکلسیلیه شدن در واقع افزودن اتیلن اکساید به اسیدهای چرب است و ماده ای به نام ۱ و ۴ دی اکسان تشکیل می شود. دی اکسان عامل سرطان زایی است که به طور ناخواسته در فرآیند تولید ماده اولیه مایعات شوینده (سولفاسیون) ایجاد می گردد. با توجه به عوارضی جدی که دی اکسان بر سلامتی ایجاد می کند شركت‌هاي توليد كننده محصولات آرايشي – بهداشتي باید میزان اين ماده را در تولیدات خود شناسایی نموده و درجهت کاهش و  حذف آن تلاش ‌كنند.

با توجه به واردات گسترده محصولات آرایشی و بهداشتی نظارت بر میزان دی اکسان و بررسی کیفیت محصولات برای ارگان های نظارتی کار چندان ساده ای نیست. بخصوص که یکی از بزرگتررین مشکلات برای شناسایی حضور دی اکسان در مواد شوینده و اندازه گیری میزان آن وجود نداشتن امکانات لازم در آزمایشگاه های آنالیز و کنترل کیفی است .

آزمون دی اکسان در شامپو و سایر فرآورده های آرایشی و بهداشتی در آزمایشگاه معیار

در حال حاضر آزمون دی اکسان در شامپو و مواد شوینده به دلیل نیاز به شرایط خاص آزمایشگاهی تنها توسط تعداد محدودی از آزمایشگاه ها در داخل کشور قابل انجام می باشد. اندازه گیری دی اکسان در شامپو و سایر فرآورده های آرایشی و بهداشتی در آزمایشگاه کروماتوگرافی گازی شرکت معیار دانش پارس بر اساس استاندارد های ملی و بین المللی انجام می شود.

علاوه بر اندازه گیری و شناسایی حضور دی اکسان در شامپو شناسایی سایر ویژگی های شیمیایی شا مپوی موی سر توسط کارشناسان آزمایشگاه معیار دانش پارس انجام می شود.

فاکتورهای آزمون

1.کل مواد قابل استخراج در الکل

2.pH

3.پایداری

4.فلزات سنگین

5.آرسنیک

6.فرمالدئید

7.نیتروزآمین

8.عدد زیین

ارتباط با ما، جهت درخواست آزمون

ساعت 8:00 الی 15:15  |  شماره تماس: 03195024088

پذیرش: داخلی 101، 122، 123، 124 |مدیر کنترل کیفیت: داخلی 102

ارسال ایمیل درخواست آزمون: info@meyardanesh.com