مترجم

مشاوره ایزو 17025

مشاوره استاندارد 17025 با مشاورین مجرب ما

مقدمه ای بر مشاوره 17025 (مشاوره استاندارد ISO/IEC 17025) توسط معیار دانش پارس:

شرکت معیار دانش پارس بهترین خدمات مشاوره در زمینه ISO/IEC 17025 را در ایران ارائه می‌کند. ما یکی از بزرگترین مشاورین ISO 17025 درکشور هستیم که تاکنون خدمات خود را به بیش از 20 استان از جمله تهران، اصفهان، خوزستان، خراسان رضوی، کرمان، فارس، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان شرقی و … ارائه نموده‌ایم.

موفقیت هر پروژه اعتبار‌بخشی آزمایشگاهی بر‌اساس استاندارد ISO/IEC 17025 در‌ سراسر جهان بستگی به روند اجرای آن دارد.

تجربه و تخصص بسیار بالای ما در استقرار استاندارد ISO 17025 در شرکت‌ها و آزمایشگاه‌های مختلف آزمون و کالیبراسیون به شما کمک می‌کند تا پروژه اعتباربخشی ISO 17025 آزمایشگاه خود را با موفقیت به اتمام رسانید.

ما فقط مشاور شما نیستیم، بلکه در صورت تمایل سازمان شما از شروع پروژه استقرار استاندارد ISO 17025 تا پایان کار به عنوان شریک همراه شما خواهیم‌بود.

اعتبار بخشی آزمایشگاه براساس استاندارد ISO/IEC 17025

اعتبار‌بخشی آزمایشگاه براساس استاندارد ISO/IEC 17025 ابزاری برای تعیین صلاحیت فنی آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون است که قصد دارند ظرفیت خود را در ارائه نتایج قابل اعتماد در سطح ملی و بین‌المللی نشان دهند. اعتبار بخشی آزمایشگاه این اطمینان را به مشتریان می‌دهد که از خدمات آزمون، اندازه گیری و کالیبراسیون قابل اطمینان استفاده می‌کنند.

برای حفظ صلاحیت فنی، آزمایشگاه‌ها به صورت دوره‌ای توسط مراجع رسمی مجوز دهنده ارزیابی می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها با الزامات و استاندارد‌های مشخص شده به کار خود ادامه می‌دهند.

مزایای استقرار استاندارد ISO/IEC 17025

اعتماد سازی: در صنعت جهانی، مشتريان خواستار تضمين و اطمينان از کیفیت محصولات و خدماتی هستند که به آن‌ها ارائه می‌شود. با کسب اعتبارنامه، مشتریان شما به کیفیت محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید اعتماد می‌کنند.

به رسمیت شناخته شدن در بازار‌های بین‌المللی:

اگر آزمایشگاه شما دارای اعتبارنامه ISO/IEC 17025 باشد، براساس توافق‌های متقابل بین مؤسسات اعتبار‌بخشی، نتایج و گزارش آزمون‌ها بدون نیاز به آزمون‌های بیشتر در بازار‌های خارج از کشور پذیرفته می‌شوند، که این موجب بهبود تجارت بین‌المللی نیز می‌شود.

کاهش ریسک:

ریسک ارائه نتایج آزمون نامعتبر در سازمان‌های دارای اعتبارنامه ISO/IEC 17025 کاهش می‌باید سازمان‌های معتبر خطر نتایج آزمایشات غیرقابل اعتماد، خدمات و محصولات را کاهش می‌دهند در‌نتیجه اعتبار آزمایشگاه بین مشتریان افزایش می‌یابد.

کاهش هزینه‌ها:

اگرچه فرآیند اعتباربخشی هزینه‌هایی به همراه دارد، صرفه‌جویی در هزینه‌های ناشی از تأیید اعتبار، بسیار بیشتر از هزینه‌های اعتبار بخشی است. صرفه‌جویی در هزینه می‌تواند شامل بهبود بهره‌وری، کاهش خرابی‌ها، کاهش بازرسی‌ها و دوباره کاری‌ها و غیره باشد

 ایجاد اعتبار:

هیچ سازمانی تمایل به همکاری با آزمایشگاهی که توسط یک مرجع معتبر مورد تأیید قرار نگرفته باشد نمی‌باشد. لذا استاندارد ISO 17025 به آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون این فرصت را می‌دهد تا صلاحیت خود را در تولید نتایج معتبر قابل اعتماد نشان دهند و در نتیجه اعتبار کار خود را در سطح ملی و بین‌المللی افزایش دهند.

.

دانلود رایگان چک لیست استاندارد ISO/IEC 17025

استاندارد  ISO/IEC 17025 برای چه سازمان‌هایی کاربرد دارد؟

استاندارد ISO/IEC 17025 برای هر سازمانی که آزمون، کالیبراسیون و نمونه برداری انجام می‌دهد و می‌خواهد نتایج معتبر و قابل اعتماد تولید کند مفید است.

این شامل همه آزمایشگاه‌ها از جمله آزمایشگاه‌های خصوصی، دولتی، صنعتی و یا هر سازمان دیگری می‌شود.

استاندارد ISO/IEC 17025 برای مراکز صنعتی، دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، دولت‌ها، سازمان‌های بازرسی کننده، سازمان‌های صدور گواهینامه محصول و هر سازمان ارزیابی مرتبطی که آزمون، نمونه‌برداری یا کالیبراسیون انجام می‌دهد کاربرد دارد.

 شرح خدمات ISO/IEC 17025

ماژول خدمات مشاوره ISO 17025 ما شامل تمام ماژول‌های مورد نیاز برای صدور گواهینامه معتبر ISO/IEC 17025 به شرح زیر است:

شناخت و امکان سنجي استقرار استاندارد:

در این مرحله ما وضعیت موجود آزمایشگاه شما در رابطه با ساختار فیزیکی و کارکنان را براساس استاندارد ISO/IEC 17025 مورد بررسی قرار می‌دهیم و همه مشکلات، محدوديت‌ها، تنگناها و موانع سازمان براي استقرار استاندارد ISO/IEC 17025  را تعیین می‌کنیم.

این بررسی اولیه مبنایی خواهد‌بود برای برنامه‌ریزی فعالیت‌های بعدی و پیاده‌سازی موفق استاندارد. در انتها نتیجه بررسی‌های به عمل آمده طی گزارشی به مدیر ارشد آزمایشگاه انتقال داده می‌شود.

ارائه آموزش‌های مورد نیاز:

در مرحله دوم به منظور آشنایی بیشتر با الزامات استاندارد و ارتقاء دانش مديران و کارکنان فنی آزمایشگاه و اطمینان از اجرای مؤثر پروژه آموزش‌های مورد نیاز در چند سطح شامل آشنایی با استاندارد، آموزش پیاده‌سازی، آموزش مستند‌سازی، آموزش ممیزی داخلی و…ارائه می‌شود.

ما اهمیت زیادی برای آموزش در زمینه ISO 17025 برای همه کارکنان سازمان قائل هستیم. برنامه آموزش می‌تواند در محل سازمان شما و یا در محل ما بر اساس راحتی و نیاز شما انجام شود.

کمک به تشکيل تيم راهبری و تيم‌های اجرايی استقرار استاندارد:

برای پيشبرد اهداف مورد نظر در ارتباط با استقرار الزامات استاندارد، كميته‌ای تشكيل خواهد شد كه در اين كميته نحوه اجرای فعاليت‌های پروژه مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گيرد.

مستند‌سازی:

آزمايشگاه بايد خط مشی‌ها، سيستم‌ها، برنامه‌ها، روش‌های اجرايی و دستورالعمل‌های خود را تا حدی که برای تأمين کيفيت نتايج آزمون ضروری باشد، مستند و کليه کارکنان مرتبط با فعاليت‌های آزمايش را با مستندات کيفيت آشنا سازد و خط مشی‌ها و روش‌های اجرايی را در کار خود اعمال نمايد.

در صورتیکه روش‌های اجرايي و عملياتي در آزمایشگاه وجود نداشته باشد، در صورت نیاز و خواست آزمایشگاه، به طور کامل بر اساس استانداردهای مراجع اعتباردهی تهیه و در اختیار شما قرار داده می‌شود.

و چنانچه روش‌های اجرايی و عملياتی در آزمایشگاه وجود داشته باشد، در به روز رسانی و منطبق نمودن آن بر الزامات استاندارد راهنمایی‌های لازم را در اختیار آزمایشگاه قرار می‌دهیم.

پیاده‌سازی:

کلیه روش‌های اجرایی مدیریتی و فنی و نیز دستورالعمل‌های تهیه شده، توسط آزمایشگاه اجرا شده و سوابق مورد نیاز تهیه می‌گردد. مشاورین معیار در کلیه مراحل بر روند (مشاوره ایزو 17025) اجرای مؤثر مستندات نظارت نموده و در صورت نیاز راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌نماید.

این یکی از خدمات متمایز شرکت معیار دانش پارس است که دستاورد سال‌ها تجربه ما در مشاوره ISO 17025 یا همان پیاده‌سازی مؤثر سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه در سازمان‌های گوناگون می‌باشد.

مشاوران ما در مواجهه با مشکلات آزمایشگاه راه‌حل های بسیار مفید و عملی در اختیار شما قرار می‌دهند. ما اجرای ISO 17025 را برای شما آسان و ساده می‌کنیم.

ممیزی داخلی:

در این مرحله مشاوران ما همراه با تيم ممیزی آموزش ديده سازمان جهت مشخص نمودن نقاط ضعف و عدم انطباق‌های موجود، سیستم را مورد ارزیابی و ممیزی قرار می‌دهند و نسبت به رفع آن‌ها اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

مشاوران و ممیزان داخلی ما از ارزیابان ISO 17025 هستند و به ممیزی و بخش‌های مورد نیاز برای بهبود کلی و انطباق با استاندارد ISO 17025 تسلط کامل دارند.

در نتیجه ما به شما اطمینان می‌دهیم که آزمایشگاه شما به طور کامل برای اعتباربخشی ISO 17025 آماده‌است.

همراهی در ممیزی سیستم از سوي مرجع اعتبار دهنده:

در صورت تمایل سازمان شما، مشاوران مشاوره ایزو 17025 ما در زمان اجرای برنامه‌های ممیزی جهت دريافت اعتبارنامه توسط مرجع اعتبار دهنده، تیم شما را از نزدیک و تا پایان ممیزی همراهی خواهند نمود و همکاری‌های لازم را جهت رفع عدم انطباق‌های احتمالی به عمل خواهند آورد.

.

از این قسمت می تونید تغییرات ویرایش جدید استاندارد 17025 رو ببینید

ارتقاء ISO 17025: (درخواست مشاوره ایزو 17025)

پیرو تدوین و انتشار ویرایش جدید استاندارد ISO/IEC17025 (ویرایش سال 2017) و اعلامیه سازمان ملی تأیید صلاحیت ایران به آزمایشگاه‌های متقاضی تأیید صلاحیت و تأیید صلاحیت شده مبنی بر اینکه از تاریخ 1399/01/01 کلیه مراحل تمامی فرآیند‌های تأیید صلاحیت (اعم از اعطا، تجدید، ارزیابی مراقبتی، افزایش دامنه کاربرد) فقط بر اساس الزامات ویرایش سال 2017 استاندارد 17025 ارائه خواهد شد.

در صورتیکه آزمایشگاه شما قبلا توسط مراجع اعتبار دهنده براساس استاندارد ISO/IEC 17025:2005 تأیید شده‌است، تیم مشاوره ایزو 17025 معیار دانش پارس آماده ارائه خدمات مشاوره 17025 جهت ارتقاء سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه شما از ISO/IEC 17025:2005 به ISO/IEC 17025:2017 می‌باشد.

دانلود فرم خام پرسشنامه

دانلود سوابق مشاوره

روش درخواست مشاوره استاندارد 17025 :

درخواست مشاوره استاندارد ایزو 17025: برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

1. تماس تلفنی: موبایل 09130983298 و 95024088-031 داخلی 106 و 104 ( ساعت 8 لغایت 15)

3. ارسال پرسشنامه به: info@meyardanesh.com