دوره های فروردین:

تولید مواد مرجع

تولید مواد مرجع

تولید طیف گسترده ای از مواد مرجع گواهی شده CRM

توسط شرکت معیار دانش پارس برای اولین بار در خاورمیانه

با کیفیت بالا تحت استانداردهای ISO / IEC 17025 و ISO17034

تولید مواد مرجع

  هر روزتعداد زیادی تجزیه و تحلیل در آزمایشگاه ها انجام می شود که نتایج آن برای اهداف زیادی مورد استفاده قرار می گیرد، برای مثال تعیین کیفیت فرآورده های غذایی یا آرایشی و بهداشتی ، وضعیت کیفیت محیط زیست و یا سلامت بیماران و … . اندازه گیری مطمئن و حصول نتایج صحیح درآزمایشگاه ها یکی از مهمترین اصول دستیابی به کیفیت بالا در محصولات تولید شده در داخل کشور می باشد. این موضوع حتی در بازرسی محموله های وارداتی به کشور نقش بسزایی دارد.

یکی از اساسی ترین و مهمترین ابزار جهت حصول نتایج صحیح، استفاده از مواد مرجع (RM) و مواد مرجع گواهی شده (CRMs) جهت کالیبراسیون و کنترل کالیبراسیون تجهیزات اندازه گیری است.

 مواد مرجع  همچنین در تایید  نتایج اندازه گیری  و توسعه روش های آزمون جدید، نقش اساسی ایفا می نماید و ابزار قدرتمند و مطمئنی به منظور ایجاد قابلیت ردیابی نتایج اندازه گیری به مراجع استاندارد  سازی معتبر بین المللی نظیر NIST برای استفاده کننده فراهم می نماید.

مواد مرجع (RMs) در همه مراحل فرآیند اندازه ­گیری شامل صحه ­گذاری، کالیبراسیون و کنترل کیفیت روش، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در مقایسات بین آزمایشگاهی، برای صحه گذاری روش و ارزیابی مهارت آزمایشگاه، استفاده می شود.

تولید مواد مرجع

ماده مرجع (RM)

ماده ­ای به اندازه کافی همگن و پایدار، نسبت به یک یا چند مشخصه خاص، که برای کاربرد مورد نظر در یک فرآیند اندازه گیری، مناسب می باشد.

.

ماده مرجع گواهی شده (CRM)

ماده مرجعی است  که توسط یک روش اجرایی معتبر از لحاظ اندازه شناسی، یک یا چند مشخصه خاص به آن تخصیص یافته است، همراه با گواهینامه ماده مرجع، که مقدار مشخصه و عدم قطعیت مربوط به آن و بیانی از قابلیت ردیابی اندازه شناسی را ارائه می نماید.

ساخت این مواد در داخل کشور، پذیرش نتایج آزمون ها در سطح بین المللی را افزایش داده و ضمن برطرف کردن موانع تجاری باعث کسب اعتبار ملی و بین المللی، بهبود وضعیت کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاه و اطمینان بیشتر مراجع بازرسی به گزارشات آزمون آزمایشگاه ها می شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *