اندازه گیری سیانید در آب

اندازه گیری سیانید در آب

تعریف و ساختار شیمیایی سیانید:

سیانید یک ترکیب شیمیایی است که شامل گروه C≡N است. این گروه ، به عنوان گروه سیانو شناخته می شود. در سیانیدهای معدنی، گروه سیانید به صورت آنیون -CN موجود است. نمکی مانند سدیم سیانید و پتاسیم سیانید بسیار سمی است. اسید هیدروسیانئیک، که به عنوان هیدروژن سیانید یا HCN نیز شناخته می شود، یک مایع بسیار فرار است که در مقیاس بزرگ بصورت صنعتی تولید می شود.

سیانیدهای معدنی به طور بالقوه سمی هستند زیرا توانایی حذف یون را در محیط متوسط ​​دارند. سیانیدهای آلی معمولاً نیتریل نامیده می شوند. در نیتریل ها، گروه CN با پیوند کووالانسی به کربن مرتبط است. از آنجا که آن ها یون های سیانید را آزاد نمی کنند، نیتریل ها به طور کلی به مراتب کمتر از نمک سیانید سمی هستند. در طبیعت، موادی که سیانید حاصل می کنند، در دانه های خاصی مانند هسته گیلاس وحشی و دانه سیب وجود دارند. برخی از نیتریل ها، که به طور طبیعی به عنوان سیانوهیدرین ها رخ می دهند، سیانید هیدروژن را آزاد می کنند. نیتریل های آلی به راحتی یون های سیانید را آزاد نمی کنند، بنابراین سمیت کمی دارند. در مقابل، ترکیباتی مانند تری متیل سیلیان سیانید به راحتی در تماس با آب، HCN یا یون سیانید را آزاد می کنند.

اندازه گیری سیانید در آب توسط آزمایشگاه معیار دانش پارس :

اندازه گیری “سیانید” توسط آزمایشگاه معیار دانش پارس قابل انجام می باشد. معیار دانش پارس یک آزمایشگاه مستقل و خصوصی است که با مجهز بودن به پیشرفته ترین دستگاه های آزمایشگاهی، آزمون های مرتبط را بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی انجام می دهد. مهمترین نکته در انتخاب یک آزمایشگاه حصول اطمینان از کیفیت و صحت نتایج است. معیار دانش پارس با داشتن گروهی از متخصصان با تجربه آزمایشگاهی در زمینه آزمون های مختلف و همچنین برخورداری از تاییدیه های معتبر ملی و استانی نظیر گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه براساس استاندارد ISO/IEC17025 از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، تاییدیه آزمایشگاه همکار استانی و پروانه بهره برداری آزمایشگاه مجاز از سازمان غذا و دارو  … به بررسی کیفیت و ایمنی این محصولات می پردازد.

خوشبختانه آزمون اندازه گیری سیانید در آب توسط گروهی از متخصصان با تجربه آزمایشگاهی در زمینه آزمون های مختلف در آزمایشگاه شیمی معیاردانش پارس قابل نجام می باشد.

ارتباط با ما، جهت درخواست آزمون

ساعت 8:00 الی 15:15  |  شماره تماس: 03195024088

پذیرش: داخلی 101، 122، 123، 124 |مدیر کنترل کیفیت: داخلی 102

ارسال ایمیل درخواست آزمون: info@meyardanesh.com