آزمون های آب آشامیدنی و معدنی

آزمون های آب آشامیدنی و معدنی

مقدمه ای بر آزمون های آب آشامیدنی و معدنی: آب مترادف “زندگی” است، چون هیچ گونه شکل زندگی بر روی زمین بدون آ ب نمی تواند  وجود داشته باشد. اگرچه آب یکی از فراوان ترین  منابع طبیعی بر روی زمین است ، هنوز هم به دلیل افزایش سطح آلودگی آب، میزان آن برای مصرف انسان ها کافی نیست. کیفیت آب مشخص می کند که آیا این آب برای مصرف مناسب است یا خیر، بنابراین قبل از استفاده باید آزمایش شود.

آب آلوده اثرات منفی زیادی دارد مانند تهدید ماهی و صدف، متمرکز کردن آلاینده ها در زنجیره غذایی و به خطر انداختن آب آشامیدنی. برای اطمینان از پارامترهای خاص شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی، آب مورد استفاده در فرآیندهای صنعتی، جریان آب زباله، رودخانه ها و رودخانه، بارندگی و دریا، مورد آنالیز و تعیین کیفیت قرار می گیرد. در همه موارد، نتایج آنالیز آب اطلاعاتی را ارائه می دهد که می تواند برای تصمیم گیری یا اطمینان از شرایط مورد نظر، استفاده شود.

اهمیت آب

معیار دانش پارس اهمیت خلوص آب برای مصارف انسانی  و صنعتی را به خوبی درک می کند و خدمات رقابتی برای آزمایش آب های آشامیدنی، معدنی و فاضلاب ارائه می دهید. ما مجهز به پیشرفته ترین و مدرن ترین ابزار مورد نیاز برای انجام آنالیز جامع نمونه های آب خوراکی و آب مصرفی در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، صنایع دارویی و آرایشی –بهداشتی، پالایشگاه های نفت و …هستیم. کلیه آزمون های مرتبط با آب و فاضلاب ( آزمون های آب آشامیدنی و معدنی ) اعم از آزمون های میکروبی و شیمیایی در آزمایشگاه معیار دانش پارس براساس استانداردهای ملی و بین المللی انجام می شود.

انجام آزمون های آب آشامیدنی و معدنی توسط معیار دانش پارس

ما می توانیم با استفاده از روش هایی مانند کروماتوگرافی گازی و طیف سنجی جرمی، همه عناصر طبیعی و ترکیبات معدنی آن ها و طیف بسیار وسیعی از گونه های شیمیایی آلی را شناسایی و اندازه گیری کنیم. در کارخانجات تصفیه آب که آب شرب تولید می کنند و در بعضی از فرآیندهای صنعتی با استفاده از محصولاتی که دارای طعم و بو های متمایز هستند، می توان از روش های ارگانیک تخصصی برای تشخیص بوی در غلظت های بسیار کم استفاده کرد.

معیار دانش پارس با داشتن یک تیم از متخصصان با تجربه آزمایشگاهی در زمینه آزمون های کنترل کیفیت آب و همچنین برخورداری از تاییدیه های معتبر ملی و استانی نظیر گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه براساس استاندارد ISO/IEC 17025  از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، تاییدیه آزمایشگاه همکار استانی و پروانه بهره برداری آزمایشگاه مجاز از سازمان غذا و دارو  … به بررسی کیفیت و ایمنی این مایع حیاتی می پردازد.

فاضلاب

فاضلاب از فرآیندهای صنعتی مختلفی همچون معدن، تولید برق، پالایشگاه های نفتی، کارخانه های لبنی، فرآوری لبنیات، تولید مواد شیمیایی، تولید مواد غذایی و موارد دیگر تولید می شود. پساب فاضلاب، اگر به طور كافي تحت کنترل قرار نگيرد، مي تواند منجر به افزايش سطح مواد مغذي و اغلب منجر به تشکیل جلبك مي شود. این امر، اکسیژن محلول را کاهش داده و منجر به کشته شدن ماهیان و از بین رفتن جانوران دیگر می شود.

آزمون های آب و پساب توسط معیار دانش پارس

معیار دانش پارس اهمیت خلوص آب برای مصارف انسانی  و صنعتی را به خوبی درک می کند و خدمات رقابتی برای آزمایش آب های آشامیدنی، معدنی و فاضلاب ارائه می دهید. معیار دانش پارس با داشتن یک تیم از متخصصان با تجربه آزمایشگاهی در زمینه آزمون های کنترل کیفیت آب و همچنین برخورداری از تاییدیه های معتبر ملی و استانی نظیر گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه براساس استاندارد ISO/IEC 17025  از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، تاییدیه آزمایشگاه همکار استانی و پروانه بهره برداری آزمایشگاه مجاز از سازمان غذا و دارو  … به بررسی کیفیت و ایمنی این مایع حیاتی می پردازد. تعیین غلظت مواد شیمیایی آلی و معدنی آب و پساب، طبق استانداردهای بین لمللی مانند EPA، SMEWW و استانداردهای ملی ایران، مورد بررسی قرار می گیرد. علاوه بر این، کارشناسان آزمایشگاه ما فاضلاب و مواد تشکیل دهنده آن را ارزیابی می کنند.

 نمونه های آب قابل آزمون در معیار دانش پارس:

آب آشامیدنیآب آشامیدنی بسته بندی  آب معدنی
آب مصرفی صنایع مختلف آب استخرفاضلاب

 پارامترهای قابل اندازه گیری در آب:

اندازه گیری نیترات و نیتریت اندازه گیری کلیه فلزات سنگینکلیه آزمون های میکروبی
اندازه گیری با قیمانده آفت کش ها و سموماندازه گیری بوراتاندازه گیری فلئور
ندازه گیری سختی کلاندازه گیری هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه اییاندازه گیری باریم

ارتباط با ما، جهت درخواست آزمون

ساعت 8:00 الی 15:15  |  شماره تماس: 03195024088

پذیرش: داخلی 101، 122، 123، 124 |مدیر کنترل کیفیت: داخلی 102

ارسال ایمیل درخواست آزمون: info@meyardanesh.com