اندازه گیری ناتامایسین در فرآورده های غذایی

اندازه گیری ناتامایسین در فرآورده های غذایی

اندازه گیری ناتامایسین

تعریف: ناتامایسین یا پیماریسین(E235) یکی از انواع نگه دارنده های طبیعی صنعت غذا می باشد که از کشت میکروبی استرپتومایسس ناتالنسیس تحت یک فرایند کنترل شده تخمیر حاصل می شود. پس از عمل استخراج، ناتامایسین به دست آمده تحت اثر سانتریفیوژ، فیلتر و شستشو قرار می گیرد تا محصول تولید شده خالص و با کیفیت باشد. ناتامایسین به میزان ناچیزی در آب محلول است و نگه دارنده ای بدون طعم و بی رنگ می باشد که نسبت به انواع شیمیایی نگه دارنده ها برای اثر بخشی وابستگی کمتری به pH دارد و در مقادیر کمتر از  10ppm بر روی بیشتر کپک ها موثر می باشد.

 این ماده به دو صورت مایع و پودری تولید می شود؛ بنابراین  یکی از امتیازات استفاده از ناتامایسین به جای نگه دارنده های شیمیایی است. استفاده دیگر از آن هم به صورت پودری در ترکیب با فرمولاسیون و هم به صورت یک سوسپانسیون مایع مثل مخلوط کردن با آب نمک و اسپری آن بر روی محصول می باشد. نقطه هدف ناتامایسین ارگسترول در دیواره سلولی می باشد.ارگسترول یک سد ساختمانی در برابر کپک و مخمردر دیواره سلولی به وجود می آورد  که مسئول نقل و انتقال مواد غذایی در درون سلول می باشد و به همین دلیل برای بقای کپک و مخمر مهم می باشد. به دلیل اینکه ارگسترول در دیواره باکتری ها موجود نیست این نگه دارنده بر روی باکتری ها بی اثر می باشد.

 

کاربرد ناتامایسین در صنایع غذایی:

  • سالادهای میکس بسته بندی شده برای جلوگیری از رشد قارچ ها
  • به عنوان نگه دارنده در صنایع گوشتی و لبنی
  • جایگزین نگه دارنده سنتتیک اسید سوربیک
  • خامه ترش،ماست
  • پنیرهای ورقه ای
  • انواع سس ها 

 

اندازه گیری ناتامایسین در فرآورده های غذایی توسط آزمایشگاه برتر معیار دانش پارس

معیار دانش پارس یک آزمایشگاه مستقل و خصوصی است که با مجهز بودن به پیشرفته ترین دستگاه های آزمایشگاهی، آزمون های مرتبط را بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی انجام می دهد. مهمترین نکته در انتخاب یک آزمایشگاه حصول اطمینان از کیفیت و صحت نتایج است.  معیار دانش پارس با داشتن گروهی از متخصصان با تجربه آزمایشگاهی در زمینه آزمون های مختلف و همچنین برخورداری از تاییدیه های معتبر ملی و استانی نظیر گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه براساس استاندارد ISO/IE C17025  از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، تاییدیه آزمایشگاه همکار استانی و پروانه بهره برداری آزمایشگاه مجاز از سازمان غذا و دارو  … به بررسی کیفیت و ایمنی این محصولات می پردازد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *